הוצאות מוכרות בעסק

אחד השיקולים טרם פתיחת עסק היא דיווח על הוצאות מוכרות בניסיון לצמצם את חבות המס. בניגוד לשכיר, הקמת עסק מעניקה לכל עוסק פטור ועוסק מורשה אפשרות לדווח על הוצאות מסוימות ולקזז אותן מההכנסה. כמו כן, הדיווח על הוצאות מוכרות הוא גם בין היתרונות של הקמת חברה בע”מ עם שירותי הנהלת חשבונות צמודים.

מה מגדיר הוצאה כמוכרת?

התנאי להצהרה חוקית על הוצאה מוכרת לצרכי מס היא עמידה בקריטריונים מסוימים. קריטריונים אלו קובעים מהי הוצאה מוכרת ומהי הוצאה כוזבת, בהתאם למידה שבה ההוצאה חיונית לשם הפקת רווחים בעסק. במילים אחרות, כל הוצאה של העסק שמשמשת אותו לצרכים עסקיים ולטובת יצירת הכנסה היא מוגדרת באופן עקרוני כהוצאה מוכרת – בעוד הוצאות אישיות שלא קשורות לפעילות השוטפת אינן מוכרות ואינן מקזזות את חבות המס.

מהו שווי זקיפה?

מבחינת החוק, יש מקרים שבהם ההוצאה היא אכן למען החברה ושיפור בהכנסותיה, אך היא מגלמת בתוכה גם הטבות מסוימות הניתנות לעובדים, לספקים או לבעלים – כמו למשל ביגוד, רכב, טלפון נייד, ארוחה עסקית או ארנונה וחשבונות שוטפים לעוסק שעובד מהבית. לכן, במקרים אלו ההוצאה תוכר רק אם עובדי החברה או בעליה יחויבו במס בגינה.

חשיבות שירותי ראיית חשבון

רואה חשבון יכול להסביר לעסק חדש מהו שווי זקיפה ולסייע להם בהתלבטות לגבי פתיחת עסק או הקמת חברה. זו דוגמה טובה לחשיבות של שירותי ראיית חשבון ולצורך הקונקרטי בשירותים מקצועיים לשם רישום הוצאות מוכרות בעסק. שירותי הנהלת חשבונות עוזרים לכל עוסק פטור, עוסק מורשה או חברה בע”מ להתנהל מול הרשויות ולהצהיר על הוצאות כחוק.

אנשי המקצוע במשרדנו ישמחו לעמוד לרשותך עם פרטים מעודכנים על הוצאות מוכרות בעסק ולצמצם עבורך את חבות המס – טלפון  0733266463/ 0523892389.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
Open chat
1
שלום,
הקלק שוב על הכפתור להתכתב עימי בווטסאפ - רו"ח יניר כתב
דילוג לתוכן