ניהול ספרים

שירותי הנהלת חשבונות כוללים ניהול ספרים הרלוונטיים לכל חברה בע”מ. רואה חשבון שעובד בשיתוף פעולה עם הבעלים לאחר פתיחת חברה יכול לספק פתרונות שקשורים לחבות מס ולמנוע סנקציות מצד הרשויות.

מעבר לכך, גם עוסק פטור ועוסק מורשה מחויבים לנהל את ספרי החשבונות כפי שנקבעו בתקנות מס הכנסה. הבעיה היא שלכל עסק ישנן הוראות שונות שחלות עליו לפי התוספת בתקנות ומכאן החשיבות של מעורבות רואה חשבון.

בחירת שיטת הנהלת חשבונות

ישנן שתי שיטות מקובלות לניהול ספרי החשבונות:

  • השיטה החד צידית
    זו שיטה שבה נרשמות רק ההכנסות וההוצאות של העסק. השיטה קלה, פשוטה ונגישה אך היא מעניקה תמונת מצב חלקית שמתייחסת רק לרווחיות העסק – ולכן רלוונטית בעיקר לעסקים קטנים.
  • הנהלת חשבונות כפולה
    בשיטה זו נרשמת כל פעולה עסקית שמבוצעת על ידי העסק. כתוצאה מכך, היא דורשת שירותי הנהלת חשבונות וידע חשבונאי נרחב, כמו גם הבנה לא מבוטלת בתפעוליות החברה הספציפית שלך.

תיעוד, מסמכי חשבונות ומועד הוצאת חשבונית מס

ניהול ספרים מותנה בתיעוד בסיסי. בעל עסק קטן צריך להנפיק קבלות, בעוד עוסק מורשה או חברה בע”מ מפיקים חשבוניות מס וחשבוניות עסקה. כמו כן, במסגרת תקנות ניהול ספרים יש צורך בתיעוד חוץ של חשבוניות מספקים, חשבונות טלפון וחשמל ועוד. את תיעוד החוץ מחויב בעל העסק לשמור במשך 7 שנים יחד עם מסמכי החשבונות ושאר התיעוד.

מלבד חשבוניות וקבלות, עסקים צריכים לנהל ספר הזמנות ותעודות משלוח – או ספרים אחרים שרלוונטיים לסוג העסק, כמו ספר רכב, ספר משק וכדומה. לבסוף, הוראות ניהול ספרים קובעות את המועד החוקי להוצאת חשבוניות מס בעסקאות מכר טובין ועבור נותני שירותים.

נציגנו ישמחו לשמוע ממך – אחרי הכל, הספרים שלך הם העבודה שלנו.

טלפון לבירורים 0523892389/0733266463.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
Open chat
1
שלום,
הקלק שוב על הכפתור להתכתב עימי בווטסאפ - רו"ח יניר כתב
דילוג לתוכן